Genel

Ruj Sürme Teknikleri

Ruj Nasıl Sürülür ? , Adım Adım Ruj Sürme  ,Dudak Nemlendirme  ,Dudak Kalemi Seçimi  ,Ruj Seçimi   

Ruj sürdükten sonra dudaklarınızda taşma ve hoş olmayan görüntü varsa ruj sürme sırasında bazı hatalar yapıyor olabilirsiniz. Sizlere aşağıda ruj nasıl sürülür aktaracağız. Yazımızı ruj sürme teknikleri resimli anlatımı ile daha iyi bir hale getireceğiz. İyi okumalar dileriz.

Ruj Nasıl Sürülür ? 

Ruj sürmenin en kolay yolu dudaklarınızın merkezinden başlamak ve ruju dışarı doğru sürmek olacaktır. Daha uzun ömürlü bir görünüm için ikinci bir kat ruj sürmek önemlidir. İşaret parmağınızdaki dudaklarınızı kapatarak ve parmağınızı çekerek rujunuzu parlatın. Dudak kalemi  ile son rutuşları yapmanız gerekir. Aşağıda sizlere ruj sürme tekniklerini öncesi ve sonrasını ayrıntılı bir şekilde aktaracağız.

Adım Adım Ruj Sürme 

Ruj Sürme TeknikleriDudaklarınızı pul pul dökmeniz önemlidir.  Bu, ölü cilt hücrelerini temizlemeye yardımcı olacak ve üzerinde çalışmak için pürüzsüz bir dudak yapısı sağlayacaktır. Ayrıca dudaklarınızın daha yumuşak olmasına yardımcı olacaktır. Birkaç saniye boyunca diş fırçası ile hafifçe fırçalayarak veya nemli bir havluyla ovarak dudaklarınızı pul pul dökebilirsiniz.  Bir parça yağ ve bir kısım şeker kullanarak dudak peelingi yapabilirsiniz. Dudak peelinginde kullanılacak doğal yağlar arasında jojoba yağı,  zeytinyağı veya hindistancevizi yağı bulunur. Bal bile bir yağ kullanmak istemeyenler için işe yarayacaktır.

Dudak Nemlendirme 

Dudaklarınızı biraz  nemlendirin. Dudak kremini açın ve çubuğu alt ve üst dudağınızdan sürün. Bu sadece dudaklarınızı yumuşatmaya ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olmayacak, aynı zamanda dudak kalemi ve rujunun daha dengeli bir şekilde sürülmesine yardımcı olacaktır.

Gerekirse dudak balsamını silin. Herhangi bir ruj veya dudak kalemi kullanmadan önce dudaklarınızda dudak kremi olup olmadığını kontrol edin. Hala bir kalıntı varsa, bir doku veya pamuklu çubuk kullanarak silin. Arta kalan dudak balsamı dudaklarınızı çok kaygan hale getirecek ve dudak kalemi ile rujun yapışmasını önleyecektir.

Dudak Kalemi Seçimi 

Dudak kalemi seçin. Dudak kalemi çok önemlidir. Ruju kavramak için bir şey verir ve daha uzun süre dayanır. Ayrıca rujun daha düzgün bir şekilde devam etmesine ve kanamayı önlenmesine yardımcı olur.  Kalın bir renk ruju takacaksanız, ruj renginden biraz daha koyu olan bir dudak kalemi seçin. Bu, rujun rengini derinleştirmeye ve daha opak hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Dudak kalemi uygulayın. Dudak astarını nasıl uygularsanız dudaklarınızın görünüşünü değiştirebilirsiniz. Dudaklarınızın daha büyük, daha küçük, yuvarlak veya daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Dudaklarınızı çizerek başlayın, ardından doldurun.  Aşağıdaki uygulamaları yapabilirsiniz.

 • Dudaklarınızın daha küçük görünmesini sağlamak için dudak astarını sadece dudak hattının içine uygulayın.
 • Doğal dudak çizginizi gizlemek için dudaklarınızın etrafına biraz kapatıcı uygulayın.
 • Dudaklarınızın daha büyük görünmesini sağlamak için dudak kalemi dudak ağzınızın hemen dışına uygulayın;
 • Dudaklarınızın daha geniş görünmesini sağlamak için, dudak kalemi doğal dudak hattınıza uygulayın, ancak dudaklarınızın köşelerini geçerek uzatın.Daha dar görünmesini sağlamak için aynı şeyi yapın, ancak dudak astarını sadece köşelerin içine uygulayın. Doğal dudak çizginizi biraz kapatıcı ile gizleyin.
 • Üst veya alt dudağın daha dolgun görünmesini sağlamak için dudak astarını dudak hattının hemen dışına uygulayın. Dudaklarınızın geri kalanı için dudak çizgisi boyunca sürün.
 • Daha yumuşak, daha doğal bir görünüm için, dudaklarınızın köşelerindeki dudak kalemi parmağınızla dokunun. Bu, keskin kenarların yumuşatılmasına yardımcı olacaktır.

Ruj Seçimi   

Cildinizi tamamlayan bir ruj rengi seçmeyi düşünün. Hangi ruj renklerinin  cilt tonunuzu ve dokunuzu tamamladığını anlarsanız ruj uygulamanızın sonuçlarıyla çok daha mutlu olacaksınız. Ruj seçerken bu faktörleri göz önünde bulundurun:

 • Koyu tenli iseniz, güzel bir kontrast sağlayan kalın bir renk seçin. Eğer açık tenli iseniz, daha açık pembe veya nötr bir renk sizin için yeterli olabilir.
 • Dudaklarınız kuru tarafta ise, mat rujlar dudakları kurutabildiğinden mat ruj kullanmak istemeyebilirsiniz. Yumuşatıcı  içeren rujlara bakın ya da dudaklarınızı ve dudaklarınızın derisi arasında bir bariyer oluşturmak için dudak astarı kullanın.
 • İnce dudaklarınız varsa ve daha büyük görünmesini istiyorsanız, çok koyu renkler kullanmaktan kaçının; dudakların daha küçük görünmesini sağlarlar.

Ruj Sürme 

 • Ruj uygulayın. Dudaklarınızın merkezinden başlayın ve tüm boşlukları doldurarak ruju dışarı doğru sürün. Ruju doğrudan tüpten uygulayabilirsiniz veya daha hassas bir şekilde bir likit  ruj fırçası kullanabilirsiniz.   Ardından ikinci katı sürün. Birincisi bir çeşit üs olarak davrandı; ikinci kat, size kalıcı, daha yoğun bir renk verecektir.  Parmağını ağzına sokun, etrafındaki dudaklarını kapat ve sonra parmağını çıkar. Bu, herhangi bir rujun dişlerinize girmesini önlemeye yardımcı olacaktır.
 • Dudaklarınızın dış kenarlarını biraz kapatıcıyla temizleyin. İnce bir fırçayı cilt tonunuza uyan bir kapatıcıya batırın, ardından dudaklarınızı ona doğru çizin.  Sadece dudaklarınıza güzel ve net bir taslak vermekle kalmayacak, aynı zamanda rujun lekelenmesini de engelleyecektir.
 • Dudak parlatıcısıyla bir parıltı eklemeyi deneyin. Gerekli değildir ama  biraz ışıltı ve parıltı katacak. Ayrıca dudaklarınızın dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Dudak parlatıcısını dudaklarınızın her tarafına uygulamanız gerekmez; Alt dudağınızın merkezine küçük bir miktar sürebilirsiniz.  Dudaklarınızın dolgun görünmesini sağlamak için iki farklı ruj tonu kullanın. Her zamanki rujunuzu dudaklarınıza uygulayın, ancak üst ve alt dudağınızın ortasından biraz daha hafif bir gölge kullanın.
 • Rujunuzun mat olmasını sağlamak için benzer bir renkte allık kullanın. Rujunuzla aynı renkte olan bir mat, pudra allık seçin. Ruj ve dudak kalemi uyguladıktan sonra parmağınızı allık boyunca süpürüp dudaklarınıza bastırın. Dudakları tamamen kaplayana kadar bu şekilde allık uygulayınız ve rujunuz mat olsun.
 • Siyah, koyu kırmızı veya kestane rengi gibi koyu bir dudak tonu seçin. Ruj rengiyle eşleşen ve dudaklarınızı onunla özdeşleştiren bir dudak kalemi bulun. Dudaklarınızı dudak kalemi ile doldurun, ardından ruj uygulayın. Bu stili bir goth kıyafeti ve saç tokasıyla oldukça değişik bir yapı oluşturur.

Ruj sürme teknikleri hakkında bizim anlatacaklarımız bu kadardır sizlerde kendi fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Likit ve mat ruj sürülümü hakkında aynı uygulamaları yapabilirsiniz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa