Popüler YazılarSağlıklı ZayıflamaSon Eklenenler

Sağlıklı Zayıflama İçin Uyulması Gereken Kurallar

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri , Sağlıklı Zayıflama Önerileri

Sağlıklı zayıflama yöntemleri hakkında size vereceğimiz bilgiler umarım işinize yarayacaktır.  Sağlıklı kilo verme önerileri yazımızdadır.  Bu sayede hem fazla kilolarınızdan kurtulmuş hem de daha fit bir vücuda kavuşmuş olursunuz.

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri 

Tabii, hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz . Hızla kilo vermek için işe yarayan bolca şok diyet vardır.Size aç ve yoksun hissetmenizi sağlar , sağlığınızı bozar ve hızlı kilo vermenize neden olur. Ama önemlisi hızlı kilo vermek değil sağlıklı bir şekilde kilo vermektir. Kilo kontrolü sağlamak ve  kalıcı olarak tutmak için, yavaşça kilo vermek en iyisidir. Ve birçok uzman sağlıklı zayıflama yöntemlerinin en iyisi olduğunu söylemektedir. Bir kilo yağ – 3.500 kaloriye eşittir. Diyet ve egzersiz modifikasyonları ile günde 500 kalori vererek  , haftada yaklaşık bir kilo kaybedebilirsiniz. Sadece mevcut kilonuzu korumanız gerekiyorsa, günde 100 kalori eksik almak, yetişkinlerin her yıl kazanabileceği ekstra 1-2 kilonun önüne geçmek için yeterlidir. Aşağıda size önereceğimiz sağlıklı zayıflama önerileri ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflama İçin Uyulması Gereken KurallarSağlıklı Zayıflama Önerileri 

Sağlıklı zayıflama ve sağlıklı beslenme ile olacak bir durumdur. Aşağıdaki öneriler siz fark etmeden sağlıklı bir kiloya inmenizi sağlayarak sizi daha zarif gösterecektir.

Protein Ağırlıklı Beslenin 

 

Kilo vermek istediğinizde , protein besinlerin kralıdır. Vücudunuz yediğiniz proteini sindirirken ve metabolize ederken kalorilerinizi yakar, böylece yüksek proteinli bir diyet metabolizmayı günde 80-100 kaloriye kadar kayıp sağlar.  Yüksek proteinli bir diyet sizi daha fazla tok hissettirecek ve iştahınızı azaltacaktır.  Yüksek proteinli bir kahvaltı (yumurta gibi) yemek kadar basit bir şey bile güçlü bir etkiye sahip olabilir.

İşlenmiş Gıdalardan Kaçının 

 

Sağlıklı zayıflama  için yapmanız gereken diğer şey işlenmiş gıdalardan kaçınmaktır. İşlenmiş gıdalar genellikle eklenmiş şekerler, eklenmiş yağlar ve kalorilerdir.  Dahası, işlenmiş gıdalar mümkün olduğunca fazla yemek tüketebilmeniz  için tasarlanmıştır. İşlenmemiş gıdalar bağımlılık yapmakta ve daha çok yeme isteği uyandırmaktadır.

Çalışmalar evde tuttuğunuz atıştırmalıkların kilo ve yeme davranışını büyük ölçüde etkilediğini göstermiştir. Evde her zaman sağlıklı yiyecekler barındırmanız ve atıştırmalıkları yoğurt , meyve , fındık, kuru meyve vb. gibi sağlıklı gıdalar ile değiştirmeniz hem sağlıklı zayıflama hem sağlıklı bir beslenme planı oluşturacaktır.

Şeker Kullanımı Azaltın

 

Çok fazla şeker kullanmak, kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve kanser dahil olmak üzere dünyanın önde gelen bazı hastalıklarıyla bağlantılıdır.  Şeker alımını en aza indirgemek, diyetinizi iyileştirmenin harika bir yoludur. Bunun için şeker içeren gıdalardan kaçınmanız da gerekmektedir.   Sıvı kaloriler, şekerli meşrubatlar , meyve suları , çikolatalı süt ve enerji içecekleri gibi içeceklerden kaçınmanız gerekmektedir. Bu içecekler, obezite riski de dahil olmak üzere çeşitli yollarla sağlık açısından kötüdür.

Bol Bol Su İçin 

Su içmek kilo vermenize yardımcı olmaktadır 0.5 litre  su içmek , yaktığınız kaloriyi bir saat sonra % 24-30 oranında artırabilir.  Yemeklerden önce su tüketerek, özellikle orta yaşlı kişilerde kalori alımında azalmaya neden olmaktadır. Su, kalori ve şekerin yüksek olduğu diğer içeceklerin yerini aldığında kilo vermek ve sağlıklı zayıflama hayal değildir.

Kahve İçin ! 

 

Neyse ki insanlar, kahvenin antioksidanlar ve diğer faydalı bileşiklerle yüklü sağlıklı bir içecek olduğunu fark ediyorlar .  Kahve içmek, enerji seviyelerini ve yaktığınız kalori miktarını arttırarak kilo vermeyi destekleyebilir.

Kafeinli kahve metabolizmanızı % 3–11 oranında artırabilir ve tip 2 diyabeti geliştirme riskinizi % 23-50 oranında azaltabilir. Ayrıca, kahve kilo vericidir, çünkü kendinizi tam olarak tok  hissetmenize neden olabilir, hiç kalori içermez.

 

Yeşil Çay İçin 

 

Yeşil çay , antioksidanlarla yüklü doğal bir içecek. Yeşil çay içmek, artan yağ yakımı ve kilo kaybı gibi birçok fayda ile bağlantılıdır. Yeşil çay, enerji tüketimin i% 4 oranında artırabilir ve selektif yağ yakımını % 17’ye varan oranlarda arttırabilir, özellikle de zararlı olan karın yağını eritmede yararlıdır.

Meyve ve Sebze Tüketin

 

Meyveler ve sebzeler, son derece sağlıklıdır ve sağlıklı zayıflama için vazgeçilmez ögelerdir.  Su, besin maddeleri ve lif bakımında yüksek olmanın yanı sıra, genellikle çok düşük enerji yoğunluğuna sahiptirler. Bu, çok fazla kalori almadan büyük porsiyonların tüketilmesini mümkün kılar.

Kalori Sayımı ve Küçük Porsiyon 

Ne yediğinizin farkında olmak, kilo vermeye çalışırken çok faydalıdır. Bunu yapmak, kalori saymak, bir yemek günlüğü tutmak ya da yediklerinizin fotoğrafını çekmek gibi birkaç etkili yol vardır. Ayrıca , daha küçük tabakların kullanılmasının daha az yemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Bunun için porsiyonunuzu da küçültmeniz gerekmektedir.

Düşük Karbonhidrat Diyetini Deneyin

 

Birçok çalışma , düşük karbonhidratlı diyetlerin kilo kaybı için çok etkili olduğunu göstermiştir. Karbonhidratı sınırlamak ve daha fazla yağ ve protein tüketmek iştahınızı azaltır ve daha az kalori almanıza yardımcı olur.  Bu, standart düşük yağlı diyetlerden 3 kat daha fazla kilo kaybına neden olabilir.

Yavaş  Yemek Yiyin 

 

Çok hızlı yerseniz, vücudunuzdan çok fazla kalori alabilir, hatta doyduğunuzu bile fark edemezsiniz. Daha hızlı yiyenlerin, daha yavaş yemek yiyenlere kıyasla, obez olma olasılığı daha yüksektir. Daha yavaş çiğnemek, daha az kalori almanıza ve kilo kaybına bağlı hormon üretimini artırmanıza yardımcı olabilir.

Sağlıklı Yağlar Kullanın 

 

Hindistan cevizi yağı , diğer yağlardan farklı olarak metabolize edilen orta zincirli trigliseritler olarak adlandırılan yağlarda yüksektir. Çalışmalar, daha az kalori tüketmenize yardımcı olurken, metabolizmanızı biraz artırdığını göstermektedir.

Sağlıklı zayıflama için bir diğer yararlı yağ zeytin yağıdır. Zeytin yağı E vitamini ve antitoksidan kaynağıdır. Bu sağlıklı yağ kilo vermenize yardımcı olur.

Yumurta 

 

Yumurtalar en fazla tok tutan yiyeceklerdir. Ucuz, kalorileri düşük, protein bakımından yüksek ve her türlü besin maddesiyle yüklüdür.  Yüksek proteinli gıdaların iştahı azalttığı ve daha az protein içeren gıdalara kıyasla doygunluğu arttırdığı gösterilmiştir.  Ayrıca, kahvaltıda yumurta yemeye, kahvaltıda simit yemeye kıyasla, 8 hafta boyunca % 65 daha fazla kilo kaybına neden olabilir.

Baharat Kullanın

 

Kırmızı biber  ve karabiber, metabolizmayı hızlandırabilecek ve yağ yakımını artırabilecek capsaicin adı verilen bir bileşimi içerir.  Kapsaisin ayrıca iştah ve kalori alımını da azaltabilir.

Probiyotikler

 

Sağlıklı zayıflama için probiyotikler , yenildiğinde sağlığa yararlı olan canlı bakterilerdir. Sindirim sistemi sağlığını ve kalp sağlığını iyileştirebilir ve hatta kilo vermede yardımcı olabilirler.  Çalışmalar, kilolu ve obez insanların, normal kilolu insanlara göre farklı bağırsak bakterilerine sahip olduklarını göstermişlerdir, bu da kiloları etkileyebilir.

Probiyotikler sağlıklı bağırsak bakterilerini düzenlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, iştahı ve enflamasyonu azaltırken, diyet yağının emilimini de engelleyebilirler. Tüm probiyotik bakterilerden Lactobacillus gasseri kilo vermede en umut verici etkileri göstermektedir.

Düzenli Uyku 

Yeterli uyku almak , kilo vermenin yanı sıra gelecekteki kilo alımını önlemek için son derece önemlidir .  Çalışmalar, uykusuz insanların yeterince uykuya sahip olanlara kıyasla obez olma ihtimalinin % 55’e kadar daha fazla olduğunu göstermiştir. Bu sayı çocuklar için daha yüksektir. Uyku yoksunluğunun iştahsızlık hormonlarındaki günlük dalgalanmaları aksatması ve iştahın kötüleşmesine yol açmaktadır.

Lifli Gıdalar Tüketin 

Elyaf açısından zengin besinler kilo kaybına yardımcı olabilir. Suda çözünebilir lif içeren gıdalar özellikle yararlı olabilir, çünkü bu tip lifler doygunluk hissini artırmaya yardımcı olabilir. Elyaf, mide boşalmasını geciktirebilir, mideyi genişletebilir ve tokluk hormonlarının salınmasını teşvik edebilir.  Ayrıca sağlıklı zayıflama adına sağlıklı bağırsak bakterilerine yardımcı olur ve obezite riskinin azaltmaktadır.

 

 

Egzersiz Yapın

Kardiyo yapmak – ister koşu, ister yürüyüş ve ya bisiklete binme olsun- kalori yakmak ve hem zihinsel hem de fiziksel sağlığı geliştirmek için harika bir yoldur.  Kardiyo’nun kalp hastalığı için birçok risk faktörünü egale etmektedir ve sağlıklı zayıflama için temel yapılması gerekenler arasındadır.  Kardiyo, organlarınız etrafında biriken ve metabolik hastalığa neden olan tehlikeli karın yağını azaltmada özellikle etkilidir.   Kas kütlesinin arttırmak yağ yakımınızı hızlandıracaktır. Bunun için ağırlık çalışmaları yapmanız gerekmektedir.
Diyet, uzun vadede neredeyse her zaman başarısız olan şeylerden biridir. Aslında, “diyet” yapan kişiler zaman içinde daha fazla kilo alma eğilimindedir.  Sadece kilo vermek üzerine odaklanmak yerine, vücudunuzu sağlıklı gıda ve besinlerle beslemek için hedefler belirlemeniz gerekmektedir.  Daha sağlıklı, daha mutlu, daha sakin bir insan olmak için sağlıklı zayıflama yazımız size yardımcı olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa