Sağlıklı Zayıflama

Sağlıklı zayıflama bir şekilde fazla kilolardan kurtulmak şüphesiz ki herkesin arzusudur. Bu arzuyu yerine getirebilmek için öncelikle yaptığınız yanlışlardan vazgeçmelisiniz. Halk arasında dilden dile dolaşan diyet listeleri ve uygulamaları herhangi bir faydası bulunmayan yöntemlerdir.

 

Çünkü diyet listeleri kişiye özel olarak hazırladığı zaman başarılır olur. Sizin yaşam tarzınız ve gün içerisindeki aktiviteleriniz diyet listesinin en önemli unsurudur.

 

Peki sağlıklı zayıflamak için neler yapılmalıdır?

 

Sağlıklı yaşam aracı ile sizlere sunulan bazı önerileri aktarmak istiyoruz.

 

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir.Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için neler yapmalıyız?

  1. Her güne güzel başlamak için güzel bir uyku geçirmelisiniz. Uyku düzeni kilo vermenizi etkileyen en temel noktadır. Eğer geç yatıp erken kalkarsanız veya geç yatıp geç kalkarsanız maalesef sağlıklı bir kilo verme süreci yaşayamazsınız.
  2. Özellikle saat 10.00 ile 04.00 saatleri arasında muhakkak kaliteli bir uyku geçirmelisiniz.
  3. Sabah uyandığınızda elinizi yüzünüzü yıkadıktan sonra bir bardak ılık su içmelisiniz. Uykudan uyanıp kahvaltıdan önce bir bardak ılık su içmek metabolizmanın bütün gün hızlı çalışmasını ve tükettiklerinizi daha hızlı sindirmenizi sağlar. Ilık suyun içerisine bir adet limonun yarısının suyunu sıkarak da içebilirsiniz. Cildinizin daha güzel ve sağlıklı olmasını sağlar.
  4. Kahvaltı, sağlıklı zayıflamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli öğündür. Her sabah kahvaltısını aynı saatlerde yapmaya özen göstermelisiniz. Kahvaltıda tüketeceğiniz gıdaların protein ağırlıklı olması gerekmektedir. Çay olarak ise siyah çay yerine bitki çayları ( özellikle yeşil çay ) tüketmelisiniz.
  5. Her gün düzenli bir şekilde yürüyüş gerçekleştirmelisiniz. Özellikle her akşam aynı saatlerde yapacağınız 2 km. yürüyüş sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Kilo verir iken vücudunuz direnç sahibi olur ve daha dayanıklı bir yapıya bürünür.
  6. Akşam saat 19:00’dan sonra kesinlikle yemek yememelisiniz. Eğer fazla kilolarınızdan şikayetçi iseniz akşama kadar düzenli bir şekilde gıdaları tüketip akşam yatmadan en az 3 saat önce yemek yemeyi bırakmalısınız.
  7. Hayatınıza basit egzersiz hareketleri katmalısınız. Egzersizler, günlük rutinleriniz haline geldiğinde ve düzenli bir şekilde yapıldığında sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başladığınızı görebileceksiniz. Egzersiz hareketlerinde kendinizi yormamaya dikkat edin.

 

Sağlıklı Zayıflama ile ilgili yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Close