Cilt & BakımDiğerleriFaydalı BilgilerGüzellik SırlarıYan Blok

Sivilce Maskeleri

Sivilce Nasıl Geçer ? , Limonlu Sivilce Maskesi  ,Karbonatlı Sivilce Maskesi  ,Sivilce Gideren Maske   ,Killi Sivilce Maskesi 

Sivilce maskeleri sunacağımız yazımızda hem evde basitçe sivilceleri geçirebileceğiniz maskeler hazırlayabilir hem de cilt gözeneklerini temizleyebilirsiniz.

Sivilce Nasıl Geçer ? 

 

Genellikle ergenlik dönemlerinde baş gösteren sivilceler doğru ve bilinci müdahale gerektiren bir problemdir. Aksi takdirde, ileriki zamanlarda ciddi sağlık problemlerine ve kalıcı izlere neden olabilmektedir. Sivilcelerin ilk çıktığı dönemlerde erken müdahale etmek bu konuda hayati öneme sahiptir. Bu konuda en etkili çözüm yolu, sivilce maskeleri ile müdahale etmektir.

Şimdi sizlere sivilceleri yok etmede oldukça başarılı olan sivilce maskelerinin tariflerini vereceğiz. Bu maskeler tamamen doğal ve evde yapılabilen maskelerdir. Bu maskeler sivilceleri yok etmekle kalmayacak, aynı zamanda akne, siyah nokta ve istenmeyen birçok lekeyi de yok edecektir.

Sivilce Maskeleri 

 

Aşağıda doğal malzemeler ile hazırlanmış  sivilce maskeleri tarifleri yer almaktadır. Sizin için en uygun olanını uygulayarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Limonlu Sivilce Maskesi 

 

Limonlu Sivilce Maskesi Yeşil çay cildinizde çok sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etki sağlar.  Cildi nemlendirir ve aynı zamanda iltihabı azaltır. Limon suyu da sivilce sorunlarını azaltma konusunda çok yardımcı olur. Balın ayrıca cildiniz için yararlı olan birçok antibakteriyel özelliği vardır. Cildinizi pul pul dökmek istiyorsanız, bal içeriği oldukça iyidir Bu süreç, pigmentasyonun yanı sıra yara izinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca ölü cildi temizler ve cildinizi parlatır.

Malzemeler 

 • 1 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • 3 çay kaşığı şeker

Yukarıdaki tüm malzemeleri kuru ve temiz bir kasede karıştırın. Kalın bir macun oluşana kadar sürekli olarak karıştırın. Yüzünüze serbestçe uygulayın ve yaklaşık 2 ile 3 dakika boyunca dairesel hareketlerle masaj yapın. Maskeyi yaklaşık 10 dakika bekletin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendiriciyi uygulayın.

Karbonatlı Sivilce Maskesi 

 

Tıkanmış gözeneklerden kurtulmak istiyorsanız , karbonat  yararlı bir malzemedir. Bazen gözeneklerde  fazla kir ve bakteri  birikimi ayrıca sebum üretiminden kaynaklı ciddi sivilce problemlerine neden olabilir. Tıkanmış gözenekler  enfeksiyonlara neden olabilmektedir. Karbonat sadece  kirleri temizlemez, aynı zamanda cildi de temizler. Bununla birlikte, bunun güçlü bir bileşen olduğunu ve tüm yüze uygulanmadan önce bir cilt yama üzerinde test edilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Reçete içindeki limon, daha iyi cilt tonunun yanı sıra cilt ağartmada etkili olmaktadır.

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı  karbonat
 • Limon
 • 1 çay kaşığı su veya gerektiği kadar

Yukarıdaki tüm malzemeleri temiz ve kuru bir kaba ekleyin ve  macunsu bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Maskeyi yüzünüze serbestçe sürün, ancak göz ve ağızdan uzak tutun. Maskenin 10 ile 15 dakika boyunca cildinize işlemesine izin verin. Maskeyi nemli bir bez kullanarak silin. Nemlendiriciyi uygulayın ve işlemi bitirin. Karbonat  pH seviyelerinde yüksek olduğunu unutmayın, bu yüzden mümkün olduğunca az kullanın. Harika etkileri olabilir, ancak güçlüdür.

Sivilce Gideren Maske  

 

Tarçın dünyanın birçok yerinde önemli bir baharat olarak kullanılmaktadır. Ayrıca kozmetik ürünlerinin uzun bir süredir bir parçası olmuştur. Bunun nedeni, tarçın antibakteriyel özellikler taşımanın yanı sıra cildinizin enfeksiyonlara karşı  korumaya yardımcı olan  antiseptik özelliklere sahip olmasıdır.  Akne tedavisinde bolca kullanılır. Bal burada antibakteriyel görevi görür, fakat aynı zamanda cilde ihtiyaç duyulan nemlendirmeyi sağlar. Cildindeki su içeriğini kilitler ve yumuşak, pürüzsüz ve esnek bir cilt kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

Malzemeler 

 • 1 çay kaşığı tarçın tozu
 • 1 yemek kaşığı bal

Killi Sivilce Maskesi Temiz ve kuru bir kabın içinde, balın ve  tarçını karıştırın. Kalın bir macun görene kadar yavaşça karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Yaklaşık 10 dakika kurumaya bırakın. Yüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendiriciyi uygulayın. Haftada bir kez bu maske tarifi kullanılabilir.

Killi Sivilce Maskesi 

 

Aktif  kömür, gözeneklerdeki kirden kurtulmak için idealdir, ciddi akne sorunlarına yol açan yaygın sorunları halletmede kullanılır. Cildi derinlemesine temizler, size ideal cilt durumu sunar. sivilce maskeleri  arasında bu maske aynı zamanda sinir bozucu siyah noktaları da ortadan kaldıran jelatin kullanımına da sahiptir. Bu yüz maskesinin bileşenlerini metal bir kapta karıştırmayın, çünkü kalsiyum bentonit metal ile reaksiyona girer ve etkiyi azaltır.

Malzemeler 

 • Yarım çay kaşığı kalsiyum bentonit kil
 • 1 çay kaşığı aktif kömür
 • 1 yemek kaşığı jelatin
 •  2 yemek kaşığı su

Bir kasede, aktif kömür ile birlikte kalsiyum bentonit kili karıştırın. Başka bir kapta, damıtılmış suyu ısıtın. Suyu kalsiyum bentonit kile  ve aktif kömür karışımına dökün ve karıştırın. Jelatin ekleyin ve çözünene kadar karıştırın. Yüzün üzerine eski bir makyaj fırçası ile sürülmeden önce maskenin oda sıcaklığında  soğumasını bekleyin. Gerekirse, başka bir kat uygulamadan önce 5 dakika bekletin. Maskeyi, yüzün tüylü kısımlarının üzerine, soyulma sırasında incinebileceğinden dolayı uygulamayın.  Yüz maskesinin yaklaşık 45 dakika kurumasını bekleyin. Biraz gerginlik hissedebilirsin, ama endişeye gerek yok maske çalışıyor demektir. Maskeyi yüzünüzden nazik ve yukarı doğru hareket ettirerek çıkarın. Ilık suyla yıkayın ve nemlendiriciyi uygulayarak işlemi bitirin.

 

Yukarıda verdiğimiz sivilce maskeleri tamamen doğal ürünler ile yapılmaktadır ve son derece yararlıdır. Sizler bu maskeleri deneyebilir ve sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa