Cilt & BakımPopüler YazılarYan Blok

Suyun Cilde Faydaları Ve Suyun Faydaları Nelerdir?

Su , Saç İçin Suyun Faydaları ,Bol Su İçmenin Faydaları ,Suyun Cilde Faydaları

Bol miktarda su içmek özellikle kilo sorunu olan ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Su içmenin faydası sadece beslenme ile ilgili değil aynı zamanda cilt bakımı ve cilt güzelliği açısından da suyun cilde faydaları oldukça önemlidir.

Su 

Su, vücudumuzun etkili çalışması için önemli bir bileşendir. Vücut kitlesinin yaklaşık % 50 ila 70’i cilt, dokular, hücreler ve organlar dahil olmak üzere sudan oluşur.  Su dehidrasyondan ayrılır. Dehidrasyon, vücudun hayati fonksiyonları desteklemek için yeterli suya sahip olmadığı bir durumdur. Su, toksinleri ve atık ürünleri vücuttan temizler, böylece bizi sağlıklı kılar.  Yiyeceğimiz besinlerden tüm besinleri işlemek ve lenfatik sistemde dolaşarak asimilatlanmış besinleri hücrelere taşımak için su gereklidir.  Vücuttaki su eksikliği, kabızlık, astım, alerji, hipertansiyon, migren ve diğer birçok sağlık sorunlarına neden olabilir.  Her gün terleme, idrar atımı, nefes alıp verme  ve bağırsak hareketleriyle su kaybediyoruz. Bu nedenle, vücuda gerekli olan suyu geri kaznadırmak adına  günlük olarak 2-3 litre  su içmemiz gerekmektedir.

Saç İçin Suyun Faydaları 

Saç için suyun faydalarından bazıları şunlardır:

 • Saç İçin Suyun Faydaları Soğuk suyla durulama saçları parlaklık kazandırmaktadır. Soğuk su , saç tellerini daha pürüzsüz ve daha parlak hale getirmek için saç keselerini daraltır. Aynı zamanda kirlerin kafa derisinde birikmesini önler ve saçı güçlendirir.
 • Besin yönünden zengin okyanus suyu, saç tellerini onarır;  temizleyen ve degrade eden deniz botaniklerini destekler. Okyanus suyu, kurulaştırmadan saçı temizleyen kırmızı alg ve deniz marulunu içerir. Ayrıca saçı güçlendirir ve parlatır.  Su içerisindeki düşük mineral tuzu ve moleküllerin varlığı nedeniyle saçları daha kolay yönetmenizi sağlar.
 • Klorlu ve tuzlu su saçları kıvırcıklaştırabilir. Hasarı önlemek için, yüzme havuzunda yüzmeden  hemen önce saçınızı yıkayın.
 • İster inanın ister inanmayın, ama su saç için en doğal losyondur. Tellerin her biri, saçlar ıslak olduğunda ayrılan hidrojen bağlarından oluşur. Saçınızı ıslakken şekillendirirseniz, hidrojen bağı yeni bir şekil vermek için reforme olur.
 • Su, vitamin tüketimini destekleyen ve etkili ve sağlıklı saç büyümesine yardımcı olan doğal bir mucize maddedir. Su, saç telinin ağırlığının neredeyse ¼ kadarıdır, böylece her gün iki litre su içirerek ışıltılı ve sağlıklı saçları elde edersiniz.
 • Saçlarımız nem bakımından zengin olmasını sağlar. Tıpkı cildimiz gibi saçlar da içten yağlanmaya ihtiyaç duyar. Dehidrasyonun saçların büyümesi üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Nem eksikliği kuru ve kırılgan saçlara neden olur. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar su içmediğiniz takdirde saçlar hasar görebilir.
 • Saç derisi ve köklerimiz, sinyalleri alan ve ileten ışığa ve enerji tasarruflu sinir uçlarına sahiptir. Su, cildin ve saç köklerinin doğal canlılığını arttırmak için sinir uçlarına enerji verir.
 • Aynı zamanda jojoba yağı veya herhangi bir diğer uçucu yağı da saç dökülmesini engellemek için damıtılmış suya karıştırabilirsiniz. Bu size hiçbir zaman parlak ve şık saçlar verecektir.

Bol Su İçmenin Faydaları 

 

 • Su, fiziksel performansı en üst seviyeye çıkarmaktadır. Spor yaparken su kaybını engellemek adına bolca su içilmelidir. bu yap yakımınızı hızlandırır ve size enerji sağlar.
 • Çocuklardan yaşlılara kadar birçok çalışma, hafif dehidrasyonun ruh halini, hafızayı ve beyin performansını bozabileceğini göstermiştir . Bundan kaynaklı bol su içme beyin sağlığını korumaktadır.
 • Dehidrasyon, bazı bireylerde baş ağrılarını ve migreni tetikleyebilir. Çeşitli çalışmalar bol su içenlerin susuz kalanlara nazaran  baş ağrılarını azaltabildiğini göstermiştir.
 • Kabızlık, nadir görülen bağırsak hareketleri ve dışkıyı geçme zorluğu ile karakterize edilen yaygın bir problemdir. Bolca su içmek  genellikle tedavi protokolünün bir parçası olarak önerilmektedir ve bunu destekleyecek bazı kanıtlar vardır. Düşük su tüketimi hem genç hem de yaşlı bireylerde kabızlık için bir risk faktörü olarak görülmektedir.
 • İdrar taşları üriner sistemde oluşan ağrılı kristalleridir.  En yaygın biçim, böbrek taşlarıdır. Su alımının, daha önce böbrek taşı oluşmuş olan insanlarda nüks etmeyi engellediğine  yardımcı olacağı kanıtlanmıştır. Daha yüksek sıvı alımı, böbreklerden geçen idrar hacmini arttırır, bu da minerallerin konsantrasyonunu seyreltir, böylece kristalleşmesi ve kümeleri oluşturması daha az olasıdır.
 • Akşamdan kalma, alkol içtikten sonra yaşanan hoş olmayan belirtilere işaret eder . Alkol bir idrar söktürücüdür, bu nedenle daha fazla su kaybetmenize neden olur.  Dehidratasyon akşamdan kalanlar için susuzluk, yorgunluk, baş ağrısı ve ağız kuruluğu gibi belirtilere neden olabilir.  Akşamdan kalmalarını azaltmanın iyi bir yolu, bir bardak su içmek ve yatmadan önce en az bir büyük bardak su içmektir .
 • Bolca su içmek kilo vermenize yardımcı olabilir . Bunun nedeni, suyun tokluğunu artırabilmesi ve metabolik hızınızı artırabilmesidir. Bir çalışmada, yemeklerden önce yarım litre su içenlerin,  12 haftalık bir süre boyunca % 44 daha fazla kilo verdiklerini tespit etmiştir.

Suyun Cilde Faydaları 

Vücudumuzun diğer organları gibi, cilt de birkaç hücreden oluşur. Diğer hücreler gibi cilt hücreleri de düzgün çalışması gerekir. Suyun cilde sağladığı faydalardan bazıları şunlardır:

 • Suyun Cilde Faydaları Suyun cilde faydaları arasında, optimum cilt nemini korumak ve temel hücreleri cilt hücrelerine taşımak için gereklidir. Cilt dokusunu yeniler ve elastikiyetini artırır. Bu, kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerinin görünümünü geciktirmeye yardımcı olur.
 • Su, yaşlanma karşıtı bakımlarınız için mükemmel bir alternatiftir. Cildi nemlendirir ve parlatır, böylece cildi güçlendirir. Yumuşak ve esnek bir cilt için, yeterli miktarda su içilmesi topikal kremleri uygulamaktan daha önemlidir.
 • Suyun cilde faydaları arasında;  sedef, kırışıklık ve egzama gibi cilt hastalıklarıyla mücadele etmenize yardımcı olmak bulunmaktadır. Ayrıca metabolik hızı artırır ve toksinleri vücuttan temizlemek için sindirim sistemini geliştirir. Bu da size sağlıklı ve parlak bir cilt verir.
 • Güzel bir soğuk duş ve rahatlatıcı bir banyo sinirleri sakinleştirir ve cilde stresle ilgili hasarları azaltır. Cildinizi gençleştirmek için tüm vücudunuzu 2 ile 3 dakika soğuk suda bekletin. Cildin suya uzun süre maruz kalması doğal yağları çıkarır, bu nedenle banyo veya duş süresini uzatmayın.
 • Soğuk su banyosu cildin kızarıklığını ortadan kaldırır ve daha iyi bir makyaj uygulaması için cildi ayarlar. Gözenekleri ılık su ile yıkadıktan ve açtıktan sonra soğuk su ile  gözenekleri sıkılaştırır ve tıkanmasını önleyebilirsiniz. Akne görünümünü azaltabilirsiniz.
 • Suyun cilde faydaları bununla sınırlı değildir su  kompresörü göz altı enflamasyonunu azaltmaya da yardımcı olabilir. Su, deriden buharlaştıkça, yüzey daha serin olur. Gözlere soğuk su sıçraması da göz şişliğini azaltabilir.
 • Daha eski zamanlarda, Doğu Avrupa’daki insanlar cildi detoksifiye etmek için hamamları ziyaret ederlerdi. Bugün gözenekleri açmak için yapılan buhar banyolarının sebebi de budur.

Suyun yaşamsal bir kaynak olduğunu unutmamak gerekir. Günümüzde suların aşırı kirlenmesi ciddi çevresel ve  ekolojik sorunlara yol açmaktadır. Bundan kaynaklı hem sularımızı korumak hem de su tüketimimizi arttırarak sağlığımızı korumak çok önemlidir.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa