BloklarCilt & BakımYan Blok

Üzümün Cilde Faydaları

Üzümün Cilde Faydaları ,Güneşe  Karşı Koruma,Yeşil Üzüm Yaşlanma Karşıtı,Üzüm Cilde Esneklik Kazandırır ,Cilt Yaralarını İyileştirmede Yardımcı Olur

Üzümün cilde faydaları hakkında hazırladığımız yazımızda baştan belirtmek gerekir ki bu yazımızda üzüm çekirdeği yağından bahsetmeyeceğiz. Direk üzümün cilde faydaları nelerdir ? Kara üzüm veya yeşil üzüm cilde nasıl kullanılır faydaları altına yazarak en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacağız.

Üzümün Cilde Faydaları 

 

Üzümler cildimiz için bir iksirdir. Düzenli tüketim ve üzümlerin uygulanması bize pürüzsüz ve esnek bir cilt kazanmanızı sağlar. Üzümler C vitamini barındırmaktadır ve antitoksidan etkisi sağlayarak cildinizi serbest radikallere karşı korurlar. Aşağıda üzümün faydaları ayrı ayrı ele alınmaktadır.

Güneşe  Karşı Koruma

 

Üzümün Cilde Faydaları Güneşin UV ışınları cildimize zarar vermektedir. Güneş kremi uygulasa bile güneş yanığına yakalanma ihtimalimiz güneş altında geçirdiğimiz zamanla doğru orantılıdır. . Ve bazen, biz de güneş kremi sürmeyi unutururz. Endişe yok, doğanın tüm problemlere bir çözümü var. Kara üzümler, güneş yanıkları için harika bir ev ilacı olarak çalışmaktadır.

Bunun için siyah çekirdekli üzümleri  püre haline getirmek yeterlidir.  Üzüm püreleri etkilenen alana hafifçe  sürülür ve daha sonra soğuk su ile yıkaması için yaklaşık 30 dakika bekletirlir.

Üzümün etli kısmının yanı sıra tohumlarının özü, güçlü antioksidanlar olan proantosiyanidinler ve resveratrol içerir . Üzüm çekirdeği ekstresinin cilt üzerine uygulanması zararlı ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlar .Güneş yanıklarından kaynaklanan kızarıklıkları azaltarak ve aynı zamanda cilt hücrelerinin verdiği hasarı en aza indirerek güneş koruyucu olarak hareket eder.

Yeşil Üzüm Yaşlanma Karşıtı 

 

Üzümün cilde faydaları arasında  ; cildinizi tonlama ve yaşlanma sürecini tersine çevirmede etkili olması vardır. . Kimyasal yüklü ürünleri tercih etmek yerine üzümleri kullanmayı denemelisiniz. Mükemmel yaşlanma karşıtı maddelerdir.

Çekirdeksiz yeşil üzümü püre haline getirmek gerekir. Daha sonra yüzünüzdeki alanlara  dairesel hareketlerle bu yeşil üzüm püresini sürmelisiniz. 20 dakika sonra soğuk su ile durulayın.

Serbest radikaller erken yaşlanmanın ana nedenidir. Ciltte kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümü ile karakterizedir. Yeşil üzümlerde bulunan antioksidanlar, cildi serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur ve kırışıklıkların ve koyu lekelerin görünümünü  azaltır ayrıca oluşabilecek yeni lekeleri engeller. Üzümler, cildin elastikiyetini korumaya ve yaşlanmayı tersine çevirmeye yardımcı olan lif benzeri bir protein olan kolajen oluşumu için gerekli olan C vitamini içerir. Bu açıdan da cildin daha canlı kalmasını sağlar.

Üzüm Cilde Esneklik Kazandırır 

 

Cildimizin esnek ve pürüzsüz olmasını sağlamak için bir çok kimyasal ürün kullanmaktayız . Ama, üzümün cildinizi yumuşatmaya yarayan büyük peeling ajanları olduğunu biliyor muydunuz? Eğer cilt bakım rejiminize üzüm eklerseniz, bir kez daha mağazada satılan ürünlere para  harcamanız gerekmez.

Burada üzüm çekirdeği özütü de kullanmak zorundasınız. Yüzünüzü hafifçe peeling yapmak için  kullanın. Daha sonra soğuk su ile yıkayınız.

Üzüm çekirdeği ekstresi E vitamini açısından zengindir ve cildin nemini korur. Bu özüt ayrıca bir eksfoliant olarak görev yapar. Cildi ovalamak, ölü hücrelerin üst tabakasının çıkarılmasnda yardımcı olmak açısından kullanılmaktadır.

 

Üzüm Suyu  Cilt Tonunu Dengeler 

 

Üzüm Suyu  Cilt Tonunu Dengeler Birçoğumuz düzensiz bronzlaşmayı tecrübe etmektedir, yüzümüz bu gibi durumlarda dengesiz ve düzensiz görünmektedir.  Ancak,  yeşil üzümler eşit olmayan cilt tonlarını iyileştirmede çok etkilidir .

Taze üzüm suyu veya posası kullanabilirsiniz. Cildinize taze sıkılmış üzüm suyu veya posa sürün.   Kurumasını bekleyin. Soğuk su ile durulayın.  Üzüm posasının polifenollerin varlığından dolayı cilt tonunu iyileştirdiği bulunmuştur.  Bu nedenle, cildinizi bile temizlemek için üzüm suyu kullanmaktan çekinmeyin.

Cilt Yaralarını İyileştirmede Yardımcı Olur

 

Ergenlik, çoğumuzun sivilce oluşumu yaşamaya başlarız. Ancak, büyüdükçe, yavaş yavaş yok olurlar ve bazen aralarında yara izleri bırakırlar. Bu yara izleri asla gitmez! Ama  üzüm sivilceden kaynaklanan yara izlerini hafifletebilir. Fakat bunun için başında müdahale etmek gerekir yoksa lazer veya kimyasal peeling seçenekler arasında girer.

Yeşil  üzümleri , tuz ile karıştırmanız  ve  bir folyoya sarmanız. Daha sonra, bir saat çeyrek boyunca pişirerek suyunu çıkarmanız gerekmektedir.  Bu üzümlerin suyunu yüzünüze uygulayın.  15 dakika bekletin ve sonra ılık su ile durulayın.

Üzümdeki C vitamini cildi onarmaya yardımcı olur . Düzenli kullanımla, yara izlerinin görünümünde azalma sağlar.

 

Üzümün ister siyah üzüm ister yeşil çekirdeksiz üzüm olsun cilde faydaları bunlarla sınırlı olmamakla beraber ; kalp sağlığına, kolesterole, diyabet gibi hastalıklara da yardımcı olduğu bilinmektedir. Üzümler sindirim sistemimizi korumak için paha biçilmez gıdalardır. Bundan kaynaklı hem içsel hem de topikal olarak önemleri büyüktür.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa