Genel

Varis için Bitkisel Tedavi

Varis için Doğal Tedavi ,Evde Varis için Bitkisel Tedavi ,Varis için Doğal Tedavi  ,Varisli Damarlar için Doğal Yağlar  ,Varis Bitkisel Kürü 

Varisli damarlar, anormal olarak genişlemiş damarların deri yüzeyine yakın göründüğü yaygın bir sorundur. Genellikle damarlar zayıflamış duvarlar veya kan akışını düzenleyen kötü işlev gösteren kapakçıklar geliştiğinde genellikle ayaklarda  ve baldırlarda görülürler. Bu yazımızda varis tedavisi hakkında bilgiler vermiyoruz. Varis için bitkisel  tedavi varis görünümünü az miktarda azaltmak veya ağrılarınız için yardımcı olmak amacı ile kaleme alınmıştır. İyi okumalar dileriz.

Varis için Doğal Tedavi 

Varisli damarlar ; ağrı , yorgunluk , huzursuzluk ve bacaklarda yanma, zonklama, karıncalanma veya ağrı hissine neden olabilir . Şişkin damarların görünümü de birçok insan için bir endişe kaynağıdır. Variköz venlere katkıda bulunan yaygın faktörler; kalıtım, gebelik, ergenlik ve menopoz  ,  çok fazla ayakta durma, obezite, doğum kontrol hapları kullanımı, kabızlık ve hormonal değişiklikler gerektiren mesleklerdir.  Varisli damarlar için tıbbi ve cerrahi tedaviler çok pahalı olabilir. Varisli damarların şiddetini azaltmak ve neden olabileceği rahatsızlıkların bir kısmını azaltmak için varis için bitkisel tedavi yöntemleri deneyebilirsiniz.

Evde Varis için Bitkisel Tedavi

Varis için Bitkisel TedaviBitki dünyasında bulunan varis için bitkisel tedavi vardır. Bunların bazıları aşağıda yer almaktadır.

  • At kestanesi kabuğun, yaprakların, çiçeklerin ve bitkinin tohumlarından elde edilen at kestanesi özleri  variköz damarlar ve diğer dolaşım hastalıkları için en popüler bitkisel ilaçlardan biridir. Aktif bileşen, damarların duvarlarına zarar veren enzimleri inhibe eden, vazoprotektif olan Aesindir. Aescin, kan damarları dahil olmak üzere vücut dokularını daraltan veya küçülten büzücü bir kaliteye sahiptir. At kestanesi ekstresi kullanımıyla elde edilen vazokonstrüksiyon, kompresyon stoklaması ile üretilen etki kadar iyidir. Ancak bu bitkisel ilaçların faydası bunun ötesine geçer. At kestanesinin kan inceltici özelliği dolaşımı arttırır ve varislerde damar pıhtılaşması riskini azaltır. Anti-inflamatuar ve hafif diüretik etkisi, etkilenen bölgede ağrı ve şişmeyi azaltır.
  • Üzüm içindeki küçük tohumlar, çeşitli flavonoidler , linoleik asit ve E vitamini içeren antioksidan maddeler içerir . Oligomerik proantosiyanidin kompleksleri (OPC’ler), iyi bilinen vasoprotektif özelliklere sahip güçlü bir başka antioksidanlardır. Kan damarlarının duvarlarında serbest radikal hasarını önlerler. Ayrıca, bağ dokularının esnekliğini korumaya yardımcı olan ve kan damarlarının duvarlarını güçlendiren bir protein olan kolajen oluşumunu teşvik ederler. Damarlardan gelen sıvı sızıntısını ve bacakların şişmesini önler.
  • Arnavut biberi varis için bitkisel tedavi araçlarından biridir. C vitamini ve flavonoidler açısından zengindir. Kan damarlarının duvarlarını serbest radikal hasarından korurlar ve onları sağlıklı ve esnek tutmak için kollajen oluşumunu teşvik ederler. Ancak acı biberdeki en güçlü madde , anti-enflamatuar, analjezik ve kan inceltici özelliklere sahip olan capsaicindir .Acı biber tozu, varisli damarlara bağlı ağrı ve iltihapları azaltmak için oral olarak alınabilir. Kan pıhtılarını ve ülserleri önleyebilir. Bir bardak suya yarım çay kaşığı acı biber tozu ile daha küçük dozlarda başlayın ve yavaş yavaş 1 çorba kaşığı kademeli olarak arttırın.  Kapsaisin veya acı biber özütünün sadece topikal uygulaması bile kan dolaşımını artırabilir ve yorgun  bacaklara rahatlama  sağlayabilir.

Varis için Doğal Tedavi 

 

Varisli damarların ağrısından ve iltihabından muzdarip olursanız, evde deneyebileceğiniz iki basit yol vardır.

Elma sirkesi varisli damarlar için en kolay ve etkili ilaçlardan biridir. Elma sirkesi, şişmiş damarları küçültmeye ve plastisitelerini iyileştirmeye yardımcı olan büzücü özelliklere sahiptir.  Elma sirkesini hem içten hem de topikal  kullanabilirsiniz . Spot uygulama için, eşit miktarda su ile seyreltilmiş elma sirkesinde bir yıkama bezini batırın ve şişmiş damarların üzerine yerleştirin. Kurutma etkisi şişliği azaltır ve ağrıyı hafifletir. Dahili olarak alındığında, kanı arındırmaya ve kan damarlarını temizlemeye yardımcı olan ve dolaşımını arttıran bir detoksifiye edici etkiye sahiptir. Bir bardak suya 2 yemek kaşığı sirke ekleyebilir ve çiğ bal ekleyerek  içebilirsiniz.

Varisli Damarlar için Doğal Yağlar 

 

Doğal  yağlar, tıbbi bitkilerde bulunan aktif bileşenlerin konsantreleridir. Sulu ekstreler ve tentürlerden daha pahalı olmasına rağmen, her durumda taşımak ve kullanmak kolaydır. Doğal yağlar varis ağrılarınızı gidermede yardımcı olabilmektedir.

Papatya yağı  yatıştırıcıdır ve özellikle bir süre ayaklarınızda kaldıktan sonra, zonklayan damarlardan kaynaklanan ağırlık ve rahatsızlığı giderir. Bazı organik hindistan cevizi yağı ile papatya yağı karıştırın ve yatmadan önce bacaklarınıza masaj yapın.

Lavanta ve biberiye esans yağları, anti-enflamatuar ve analjezik özelliklere sahiptir. Selvi  yağı kan damarlarını daraltır ve damarlardaki kan akışını hızlandırarak dokuları sıkılaştırır. Ardıç meyvesi ve çamlarının esansiyel yağları da benzer faydalar sunmaktadır. Sıcak bir kompres yapmak için, ılık suya bir havlu batırın, yukarıdaki uçucu yağların 5-6 damla ekleyin. Rahatlamak için etkilenen bölgeye yerleştirin. Masaj yağı ve banyo suyunuza da birkaç damla ekleyebilirsiniz .

Varisli damarların tedavisinde kan dolaşımının artması şarttır. Zeytinyağı ile masaj yapmak dolaşımın artmasına yardımcı olarak ağrı ve iltihaplanmayı azaltabilir.  Eşit miktarda zeytinyağı ve E vitamini yağını karıştırın ve hafifçe ısıtın. Sıcak yağ ile damarları birkaç dakika masaj yapın. Bunu   iki ay boyunca günde iki kez yapın.
Ayrıca, dört damla servi esansiyel yağını iki çay kaşığı ılık zeytin yağında karıştırabilir ve bu karışımla masaj yapabilirsiniz.

Varis Bitkisel Kürü 

 

Sabah kırkkilit bitkisi , akşam çobançantası bitkisi kullanımı İbrahim Saraç oğlu tarafından önerilmektedir. 1 su bardağı su kaynatılacak 1 tatlı kaşığı kırkkilit bitkisi ilave edilmektedir. 3 dk kaynatılacaktır. Çoban çantası bitkisi 1 su bardağı suya 1 tutam 5-6 gram ilave edilmektedir. Aynı şekilde kaynatılmaktadır. Her ikisi de 3 er dk kaynatılacak. Kırkkilit bitkisi sabah kahvaltısından 2 saat sonra içilecek, çoban çantası bitkisi de akşam yemeğinden 2 saat sonra içilecek. Bunlar koruyucu olarak da kullanılabilir.

 

Varisli damarların ağrısı, şişmesi ve kaşıntısı kesinlikle diyet, egzersiz ve bitkisel ilaçların kombinasyonuyla yönetilebilir. Bu kolay, ucuz ve doğal ilaçlar, semptomları hafifletebilir ve hatta durumun ilerleyişini durdurabilir. Cerrahi olarak bir şeyleri denemeye karar vermeden önce, Doktorunuza bu doğal alternatifler hakkında danışın. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa