CarouselManşetPopüler YazılarSağlıklı BesinlerSağlıklı Zayıflama

Yağ Yakmak İçin En iyi Besinler ve Etkileri Nelerdir?

Yağ Yakmak İçin Yapılması Gerekenler ,Yağ Yakmak için Beslenme Yağ Yakmak için Yeşil Çay ,Yağ Yakmak için Zencefil Çayı

İş hayatı her geçen gün artan, hızlı beslenme alışkanlıkları ile birlikte kilo alımı ve şişmanlık daha fazla insanın problemi olmaya başladı. Alınan kiloların verilmesi ise çok zordur. Düzenli beslenme, egzersiz ve düzenli bir hayatı olmayanlarda kilo ile birlikte yüksek oranda yağ birikmesi olmaktadır ve yağ yakmak için çaba sarf etmektedirler.

Yağ Yakmak İçin Yapılması Gerekenler 

Her insanın enerji ve direnç için bir miktar yağa ihtiyacı vardır. Bu oran fazla olursa vücut bunu yakamayacak hale gelir ve aldığınız yağları depolar. Herkes yağsız, fit ve sporcu bir vücudu hayal ederken, bu yağların vücuttan atılması çok zordur. Çoğu zaman birçok diyet sonucunda kilo verseniz bile yağlarınızdan kurtulamazsınız. Vücuttaki yağlarınızı yakıp atmak için egzersiz ile birlikte bazı yiyecekleri yemek, yağ yakımızı hızlandırıp, vücuttan kısa sürede atmanızı sağlar.

Vücuttan kiloları ve yağı yatmak için bolca protein almak çok önemlidir. Protein olan besinleri tüketmekle vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi alır, aynı zamanda tok kalırsınız. Ayrıca vücuttaki protein ne kadar fazlaysa yağ yakma oranı da o derecede artar. Protein sayesinde vücudunuz uyku halindeyken bile çalışır ve daha fazla yağ yakımını kolaylaştırır.

Yağ Yakmak için Beslenme 

Yağ Yakmak için Beslenme Yağ yakmanız adına aklınızın alamayacağı kadar besin bulunmaktadır. Birde bunların kombinasyonunu düşününce artık uzar gider. Genelde daha rahat ulaşabileceğiniz ve sizi yormayacak besinler arasında bazıları seçerek sizlere sunacağız.

Kuru Yemişler 

Bütün fındıklar bir miktar omega-3 yağ alfa-linolenik asit içerir, ancak çoğu sadece eser miktarda içerir. En çok fındıktaki yağ sizi şişman yapabili, tekli doymamış yağlar vardır. Yağ yakmak için ceviz aslında zengin bir omega-3 kaynağıdır. 30 gram cevizde , neredeyse 3 g alfa-linolenik asit bulunmaktadır. Bu ürünler az tüketilirse oldukça etkilidir. Günde 1 avuç ; ceviz, fındık, antep fıstığı, badem tüketilebilir.

Zencefil 

Sindirim bozukluğu / rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olmak için asırlardır kullanılmış olan zencefil, iltihabı azaltmaya, kaslara kan akışını hızlandırmaya ve kasların iyileşmesine yardımcı olabilir. Tüketimi , kalori yanığını arttırdığı da gösterilmiştir.

Yulaf Ezmesi 

Bu çok yavaş sindirilen karbonhidrat , kan şekerini ve insülin seviyelerini düşük tutar, böylece yağ yakımı yüksek tutabilir. Aslında, araştırmalar, sabahları yavaş sindiren karbonhidrat tüketen sporcuların tüm gün boyunca ve egzersiz sırasında hızlı sindirim yapan karbonhidrat tüketenlerden daha fazla yağ yaktığını göstermiştir

Avokado 

Avokado tekli doymamış yağlar bulunmaktadır. Yağ yakmak için avokado egzersiz sırasında kolayca yağ yakmayı teşvik edilmektedir. Avokadolar, insülin salınımını bloke eden ve kalsiyum emilimini artıran, her ikisi de yağ kaybını teşvik etmek için kritik olan bir şeker olan mannoheptuloz adı verilen çok ilginç bir karbonhidrat içerir

Somon 

Yağ yakmak adına somon balığı, omega-3 esansiyel yağları EPA ve DHA’nın en zengin kaynaklarından biridir. EPA ve DHA’ya dönüştürülmesi gereken bir tür omega-3 sağlayan keten tohumlarından farklı olarak, somon, vücudunuza herhangi bir dönüşüm gerekmeden doğrudan bir tedarik sağlar. Bu şekilde, yağ yakmayı ve yağ depolamayı engelleyen bir yapısı vardır.

Soya Fasulyesi 

Soya fasulyesi, proteinler kadar verimli bir şekilde yağ yakmak adına kullanılabilir. Soya proteininin doğrudan kaynağıdır . Soya, iştah ve kalori alımını azaltarak, yağ kaybına yardımcı olduğu da gösterilmiştir

Su 

Su  vücut yağlarıyla savaşırken en iyi müttefikiniz olabilir. Çalışmalar, 2 bardak soğuk su içmenin metabolik hızı% 30 oranında artırabildiğini göstermiştir. Bir yıl boyunca her gün kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinden önce yaklaşık 2 fincan soğuk su içmenin, vücut yağlarını yakabileceğinizi kanıtlamaktadır.

Keten tohumu 

Temel omega-3 yağ asiti alfa linolenik asit içerirler. Bu omega-3 yağlarının yağ yakımını teşvik eden ve yağ depolamasını arttıran genleri kapatan genleri açtığı görülmüştür.

Greyfurt 

Yapılan  çalışmalar sonucunda, normal diyetlerini sürdürürken, greyfurtun yarısını yiyen veya günde iki kez 2 bardak greyfurt suyu içen kişilerin 12 hafta boyunca ortalama 4 kilo  kaybettiğini ve bazılarının daha  fazla kaybettiği bildirilmiştir. Diyet yapmadan bile greyfurt yağ yakmak için yardımcı olmaktadır.

Bal 

Evet, bu bir şeker kaynağı gibi gözükebilir, ama glisemik indekste oldukça düşüktür. İnsülin seviyelerini düşük ve sabit tutmak, vücudunuzdaki yağ yakma ortamını korumak için kritik öneme sahiptir. Bal ayrıca zengin bir nitrik oksit metabolit kaynağıdır.Vücudun yağ hücrelerinden yağ salınımını teşvik ettiği anlamına gelir

Bakliyat

Fasulye, mercimek, nohut ve bezelye yağ yakmak için doyurucu gıdalar arasındadır.
Ülkemizde bu içeriklerden bir çok yemek yapılmaktadır. . Lif ve bitki bazlı protein, artı mineraller ve B vitaminleri ile doldurulur. Genel olarak, bakliyat, sinir ve kas sistemlerine yardım ederek, yağsız vücut kitlesi oluşturmanıza yardımcı olarak kilo vermenizi sağlar.

Yulaf Ezmesi 

Probiyotikler , sisteminize yararlı bakteriler getirir, ancak yulaftaki ön biyotikler , halihazırda orada yaşayan iyi bakterileri besler ve çoğalmaya yardımcı olur. Buda sindirimi düzenler ve yağ yakmak için kullanımında ideal besinler arasında yulaf ezmesini sokar. Ayrıca sizi tok tutarak daha az yemenizi sağlar.

Yumurta 

Yumurta hem tok tutmada etkilidir hem de güne yumurtalarıyla başlayanların gün boyunca sadece daha az kalori tüketmekle kalmayıp, aynı zamanda daha fazla vücut yağını da yitirdikleri görülmektedir.

Acı Biber, Arnavut Biberi 

Acı biberler, etken maddeyi kapsayacak şekilde kapsaisin içerir, bu da kalori yakmayı destekler ve hareketsiz halindeyken bile yağ yakmak için metabolizma hızını artırabilir. Ayrıca açlığınızı yatıştırır ve daha az yemenizi sağlar.  Kapsaisin kafein ile kullanıldığında, kalori yakmadaki artış özellikle artmaktadır.

Brokoli

Bu lifli sebze birçok kompleks karbonhidrat sağlamaktadır, bu sayede güne yayılan bir enerji sağlarken C vitamini sayesinde yağ yakmak için ideal gıdalar arasında yerini almaktadır. Brokoli sebze yemekleri veya salatası son derece  doyurucu ve basit yapılması öğünlerde kullanımını sıklaştırmaktadır. Brokoli ayrıca yağ kaybını arttırmaya yardımcı olabilecek fitokimyasallar içerir

Zeytinyağı 

Avokado gibi, zeytinyağı da tekli doymamış yağların büyük bir kaynağıdır . Sadece kötü türdeki kolesterol seviyesini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda kardiyovasküler sağlığı geliştirir, aynı zamanda yakıt olarak yanma olasılığı daha yüksektir, bu da sizin midseksiyonunuzun etrafına yapışmanın daha az olası olduğu anlamına gelir

Yağ Yakmak için Yeşil Çay 

Carmellia simensis olarak bilinen yeşil çay, vücudunuzda termojenik bir aktivite üreten, mide yağları olarak depolanmak yerine, enerjiye dönüştürülecek kalorilerden yararlanan polifenoller içerir. Aynı zamanda dinlenme zamanı metabolik hızınızı uyaran catechin polifenoller denilen doğal bir bileşik içerir. Kafein içeriği vücudunuzda lipolitik bir reaksiyona neden olur, bu da vücudunuzun enerji için mide yağını kullanmasına izin verir.

Oolong  Çayı 

Bu antioksidan açısından zengin geleneksel Çin içeceği sadece kolesterol seviyesini kontrol altında tutmakta ve sindirime yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda metabolizmanızın yenilenmesine de yardımcı olur. Yeşil çay gibi, oolong da vücudun yağ metabolize etme yeteneğini artırarak yağ yakmak için catechins içeriği ile doludur.

Yağ Yakmak için Zencefil Çayı

Gezegendeki en sağlıklı baharatlardan biri olan zencefil , iltihapla savaşır. Sayısız çalışmalara göre, mide ağrısını hafifletmek için geleneksel olarak kullanılan zencefil, vücuda çok sayıda gen ve enzimi bloke ederek şişmeye neden olan inflamasyonu artırır. Bu, besleyici yoğun sebzelerin ikinci porsiyonunun endişe etmeden tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Yağ yakmanız adına hazırladığımız yazımız umarım sizlere yararlı olmuştur. Yorum kısmına aklınızdaki soruları sorabilir ve cevapları kısa sürede alabilirsiniz. Yazımızın başkaları tarafından da kullanılması adına paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa