BloklarSağlıklı BesinlerYan Blok

Yoğurt Otunun Faydaları Nelerdir?

Yoğurt  Otu Nedir ?  , Yoğurt Otunun İçeriği  ,Yoğurt Otunun Çayı  ,Yoğurt Otunun Faydaları

Yöresel olarak yapışkan otu veya çoban süzeği olarak bilinen yoğurt otunun faydaları çok fazladır. Birçok türü bulunan yoğurt otunun hepsinin şifalı olduğunu söylemek mümkündür.  Ancak sarıçiçekli yoğurt otu ender bulunan cinslerden biridir. Bizler bu yazımızda genel anlamda yoğurt otu faydaları nelerdir onlara değineceğiz. İyi okumalar dileriz.

Yoğurt  Otu Nedir ? 

Yoğurt otu (Galium Aparine) pek çok bitki uzmanı tarafından değerli bir lenfatik tonik ve diüretik olarak kabul edilir. Temizleyici güvenilir bir bitkidir. İdrar taşlarını temizlemek ve idrar yolu enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bitkinin sağlığınızı tehdit edebilecek herhangi bir yan etkisi yoktur.  Yoğurt otu , alternatif  tıpta  uzun bir kullanım geçmişine sahiptir ve hala modern bitki uzmanları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Hem içsel hem de dışsal    hastalıklıkları   tedavi etmek için kullanılır.  Cilt problemlerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılan inanılmaz bir diüretiktir. Sebore, egzama, sedef hastalığı gibi birçok sorunu tedavi eder. Kanser gibi hayatı tehdit eden rahatsızlıklarda da büyük bir detoksifiye edici madde olarak görev yapar.

Yoğurt Otunun Faydaları Yoğurt otu bitki suyu;  yaralar, cilt problemleri ve ülserler gibi problemleri tedavi etmek için bir tıbbi açıdan kullanılır. Bitkinin infüzyonu çeşitli problemlerin tedavisinde kullanılmıştır. İnfüzyon ayrıca karaciğer, mesane ve idrar problemlerini tedavi etmek için kullanılır.

Yoğurt Otunun İçeriği 

Yoğurt otunun içeriği ; anti-inflamatuar, diüretik, febrifuge  ve tonik  bir bitkidir. Tıbbi alanda büyük bir ilgi duyulduğu için bitki üzerinde çok sayıda bilimsel araştırma yapılmaktadır. Yoğurt otunun bitkisi organik asitler, tanenler, flavonoidler, glikozit asperulosid, yağ asitleri, gallotanik asit ve sitrik asit içermektedir.

Yoğurt Otunun Çayı 

 

 • 1 çorba kaşığı kaynar suya üç çorba kaşığı kurutulmuş veya taze otlar ekleyin.
 • 10 dakika bekletin.
 • Gün boyunca bir yudum  alın.

Yoğurt otu tentürü ve çayı bitkisel uygulayıcılar tarafından yaygın olarak tavsiye edilir.

Tentür için;  3-5 ml günde üç kez alınmalıdır.  Belirli koşulları tedavi etmek için, en iyi sonuçları almak için önce doktorunuza veya  bir bitki uzmanına danışmalısınız.  Yoğurt otu tohumları, kahve için en iyi ara maddelerinden birini oluşturur.

Yoğurt Otunun Faydaları

 

Bitkinin nasıl çalıştığını ve dünyanın dört bir yanındaki bitki uzmanlarının neden bunu önerdiğini bilmek çok önemlidir. Yoğurt otunun faydaları arasında aşağıdaki özellikler bulunmaktadır.

Böcek Isırıklarında Kullanılır 

 

Yılan ısırıkları, örümcek ısırıkları ve tüm diğer zehirli yaratıklar tüm bitleri tedavi etmek için bir çare olarak kullanılır. Yoğurt otunun faydaları arasında bulunan bu özellik tıp dünyasında kullanılmaktadır.

Lenfatik Sistemi Korur 

Kurutulmuş veya taze yoğurt otunun faydaları arasında lenfatik sistemi uyarması bulunmaktadır.

Yoğurt Otunun Soğutma Özellikleri Vardır

Yoğurt otunun faydaları arasında soğutma özelliği, ateşlemeyi azaltmada yararlıdır. Ayrıca kızamık, suçiçeği gibi deri döküntüleri ile ilişkili enfeksiyonların çözümlenmesinde de kullanılır. Ayrıca yatıştırıcı artritte de çalışır.  Bitkinin taze yapraklarını kesmek veya yaraları iyileştirmek  için uygulayabilirsiniz. Ayrıca kanamanın durdurulmasına yardımcı olur ve iyileştirici güçlere sahiptir.

Hastalıklara Karşı Faydalıdır 

 

 • Bitkinin suyunda bir banyo yapmak çeşitli ülserlerin yatıştırılmasına ve iyileşmesine yardımcı olur.
 • Bitki infüzyonu, glandüler ateş, bademcik iltihabı, hepatit ve sistit gibi rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılmıştır.
 • Karaciğer fonksiyonunu ve sindirimini geliştirir: Yoğurt otunun faydaları arasında karaciğer fonksiyonunu uyardığı ve insan sindirimini ve emilimini artırdığı bilinmektedir.
 • Bu bitki ayrıca göğüslerdeki tıkanıklıktan kurtulmada da yararlıdır.
 • Yoğurt otunun faydaları arasında;  kanın azaltılmasında özü yardımcı olarak kan basıncını düşürmede çok etkilidir.
 • Yoğurt otu  diğer hastalıkların tedavisinde kullanılır: egzama, saç hastalıkları, hipertansiyon, böbrek taşları ve
  sedef hastalığı bunlardan bazılarıdır.

Cilt Bakımı ve Yoğurt Otu 

 

Yoğurt otunun faydaları   arasında cilt bakımında kullanımını da içermektedir. Yüz yıkama yapmak için kullanılır. Yüz yıkama, gevşek ve sarkmış cildin sıkılaşmasına yardımcı olur ve ayrıca gelecekteki kırışıklıkları önler.

Bu bitkinin aynı zamanda egzama, sedef hastalığı, sebore, kaynama ve apseler, artrit ve gut gibi rahatsızlıkların tedavisinde de çok yardımcı olduğu bilinmektedir.

Yoğurt otu  arındırıcı bir tonik olarak kullanılır. Toksinlerin vücutlarını temizlemek ve kurtulmak için birçok yönden kullanılır.

Şişliği Azaltmak için Lenfatik Destek Sağlar 

 

Yoğurt otu, ödem ve diğer şişlik şekillerini tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Yoğurt otu şişlik bezleri ve kistleri üzerinde yararlı bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Menstruasyon sonrası sendrom sırasında ağrılı göğüsler ve su tutulması gibi sorunlardan muzdaripseniz, yoğurt otu tentürünü bir tedavi olarak üstlenmelisiniz.

Hepimiz sorunlarımızın çözüm arayışındayız. Ama mantıklı olalım. Bir ürünü kullanmaya başlamadan önce, daima doktorunuzdan tavsiye alınız. Yaşam tarzınızda bir ot veya ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmak her zaman faydalı olur. Her zaman güvenli tarafta olmalısınız ve tüm talimatları ve uyarıları doğru bir şekilde okuyun.  Herkese sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa